EMA.studio - Ing. Eva Mašínová
EMA.studio - Ing. Eva Mašínová
EMA.studio - Ing. Eva Mašínová
Tvořivý život, ART-terapie, Tanec, Malování, Keramika
lokalita: Pardubický kraj
tel: 608067127
email: ema.studio@email.cz
Autorská netradiční dárková KERAMIKA, šperky, drobnosti, zajímavé dárky, originální obrazy, MALBA NA HEDVÁBÍ, ART-TERAPIE pro děti i dospělé, spontánní TANEC jako tvůrčí a sebeobjevující práce s vlastním tělem.....

Jsem tvůrce a dnes i učitel ...

Tvoření je pro mne něco jako dýchání.
Od mala kamarádím se vším, čím a po čem se dá malovat, skládám k sobě odstíny barev, cítím je a ctím jejich rytmy. Má cesta mne zavedla do textilní školy, navrhování odívání, ale oklikami i k modernímu počítačovému světu grafiky a digitálnímu zpracování barev.

Keramická hlína mě provází od dospívání a práce s ní a barevnými glazurami mě naučila mnohému nejen ze světa výroby, technologií a obchodu, ale hlavně o sobě samé při práci s ní.
Malba na hedvábí mě naplňuje zvláštním vzrušením a vytržením z reálného světa do krajiny fantazie, pocitů a představ, kde čas běží podle jiných měřítek a dává mi možnost hry linií a barev.
Potěšení nacházím ve všech činnostech a tak jsem prošla textilní tvorbou, počítačovou grafickou tvorbou, reklamní agenturou, novinařinou, návrhy a výrobou keramiky , instalací výstav ... a všude jsem potkávala lidi a vnímala hlavně vztahy mezi nimi.

Má cesta mě zavedla i ke studiu Arteterapie.
Při něm a hlavně při praktické práci s klienty jsem si uvědomila další životní hodnoty. Radost z tvoření a její sílu v každodenním životě. Měla jsem možnost a příležitost vést výtvarné a rukodělné kurzy pro využití volného času, začala jsem do nich vkládat prvky arteterapie.
Pracovala jsem pak v rehabilitačním ústavu, kde mi odezva lidí ukázala další směr a naplnění mé cesty.

Po doplnění znalostí a dovedností v oboru pedagogiky se nyní věnuji arteterapii v rehabilitačních centrech, ve školství a v centrech soukromých.
Vlastní tvorbu prezentuji příležitostnými výstavami a je to keramika nebo malované obrazy na hedvábí a batikované oděvní doplňky.

Tanec je pro mne také něco jako dýchání.
V něm cítím radost a příliv energie, je mou častou inspirací, meditací v pohybu.
Je to můj kůň, co mne přes hory vytrvale přenáší a k výšinám tryskem nese i na zem měkce vrací, abych sílu obou pólů znala. V Pardubicích pořádám pravidelné středeční lekce.

Objevuji cestu prožitku, který umožňuje naše lidské tělo jako jedinečný nástroj a učím na něj hrát sebe i ty, kteří navštěvují mé programy.